כל מי שבילה בקיץ בארץ ישראל יוכל להעיד שהשמש הישראלית לא עושה הנחות לאף אחד. אין ספק בכלל שישראל היא אחת המדינות השמשיות ביותר בעולם, והתקופה בשנה בה השמש יוקדת על הראשים היא ארוכה מאוד, יותר משמונה חודים בממוצע.


למעשה, במחקר שנעשה לפני כמה שנים, בדקו החוקרים מהי עיר החוף בעלת ימי השמש הרבים ביותר מבין הערים שנבדקו. למקום הראשון, בפער משמעותי, הגיעה תל אביב שלנו, שהשאירה מאחור ערים הידועות מאוד בשמש שלהן, כמו ריו דה ז'ינירו בברזיל וסידני באוסטרליה.

מדוע פתרונות הצללה הם הכה חשובים?

ימי השמש בישראל שהם רבים מאוד כאמור, יכולים להיות מטרד רציני. קשה מאוד לתפקד באוויר הפתוח כאשר המש יוקדת בעוצמה. משום כך, חשוב מאוד למצוא פתרונות הצללה המספקים לנו צל ברמה גבוהה. מתקן הצללה איכותי הוא כזה המאפשר צל בשטח מוגדר לאורך שעות רבות ביום, עמיד לפגעי מזג האוויר, במיקום השמש לאורך היום ועשוי מחומרים איכותיים.


מתקן הצללה הוא הפתרון האולטימטיבי לימי הקיץ החמים. שטחים רבים בערי ישראל עומדים ריקים לאורך ימים רבים במהלך השנה, משום שלא סיפקו להם את פתרון ההצללה המאפשר שהייה בהם. דוגמא מובהקת לכך היא כיכר הבימה בתל אביב, שטח עירוני בעל פוטנציאל אדיר, שפשוט למעשה אינו מנוצל, וזאת משום שאין בו הצללה כלל, והשמש הקופחת לא מאפשר שהייה בו.


נוסף על אי נוחות הרבה הנובעת משהייה ממושכת בשמש, יש לשהייה זו גם נזקים בריאותיים מוכחים, הנוגעים להתייבשות, מכת חום, וכמובן נזקי קרינה רבים, היכולים להתפתח למחלות עור קשות.

איך בוחרים מתקן הצללה?

קיימים סוגים שונים של מתקני הצללה, אשר כל אחד מהם מתאים בצורה אחרת לשטחים מסוימים. אך עם זאת, ללא קשר לצורת המתקן, חשוב לבחור במתקן הצללה העשוי מרשת צל איכותית, שמשקלה נע סביבות 320 גרם למטר רבוע, המספק תשעים ושבעה אחוזים של צל. כמו כן, חשוב להקפיד על תווי התקן הבטיחותיים, כמו תו התקן הישראלי המקפיד על חומר מעכב בערה.


על מנת להתאים את מתקן הצללה לשטח אותו אנו מעוניינים להצליל, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים חשובים, כמו צורת השטח, גודל השטח, והגובה בו אנו מעוניינים להתקין את מתקן ההצללה. לכל הפרמטרים האלה יש השפעה על צורת הצל והמתקן אותו נתקין.


נוסף על כך, יש למתקן ההצללה גם ערך אסתי. משום כך נצטרך להבין באיזה צבע אנחנו רוצים שהמתקן יהיה.

סוגים שונים של מתקן הצללה

אצלנו בסוככי 4 העונות, תמצאו את כל הסוגים השונים של מתקני הצללה הקיימים בשוק, על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה המושלמת ביותר. במתקני הצללה גדולים, נשמח לספק לכם הדמיה ממוחשבת של המתקן, שיכולה להראות לנו כיצד יתפקד בשטח הנתון ובכל שעה ביום.

בין הסוגים השונים של מתקני הצללה ניתן למצוא:

  • פגודה – מתקן הצללה בלתי פריק, העומד לאורך כל השנה ומספק צל לשטח מוגדר לאורך כל עונות השנההמתקן מהווה פתרון לא יקר עבור גני ילדים, מוסדות חינוך מגרשים וכיוצא באלה.
  • מפרש – פתרון הצללה אלגנטי, המורכבים מיריעות בגדלים משתנים, המחזקות יחדיו באמצעות כבלי פלדה ומקובעות לקרקע באמצעות נקודות עגינה על גבי עמודים או קירות. נועד להצללה של שטחים יחסית גדולים, ומותאם אישית לכל שטח.
  • ממבראנה – נועד להצללה ביחידה אחת של שטחים יחסית גדולים, שאינם סימטריים. הדורשים פתרון הצללה המותקן בגובה.
  • נפתח נסגר – מתקן הצללה, שכפי שמרמז שמו, ניתן לפתיחה ולסגירה על פי דרישת הלקוח.
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.